Hakkımızda

Yalın Hayvancılık 2010 yılında Kayabeyli Köyü/Lüleburgaz’da kurulmuştur. Eylül 2011 ayında ABD’den ithal edilen holstein (siyah-beyaz) alaca gebe düvelerle üretime başlamıştır. 1,000 sağmal kapasiteli çiftliğimizde 2015 yılında 1.100 civarı toplam büyükbaş (inek-düve-dana-buzağı) bulunmaktadır. 2012 yılında hastalıklardan ari işletme sınıfına katılan işletmemiz, 2013 yılında ise Türkiye’nin sayılı Avrupa Birliği (AB) standartlarında süt üretimi yapan “Avrupa Birliği Onaylı Çiftlik’’ olmuş ve AB bayrağını her türlü üretimde kullanma ayrıcalığına kavuşmuştur.

Çiftliğimizde AB standartlarında süt üretimi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırklareli İl ve Lüleburgaz İlçe Teşkilatı tarafında sürekli biçimde denetlenmektedir. Ürettiğimiz erkek buzağılar Trakya’daki besi çiftlikleri ile küçük aile işletmeleri tarafından özellikle tercih edilmektedir. 2013 yılında ise ilk gebe düve satışımız gerçekleşmiştir. ABD menşeli ineklerimizin, Dünya’nın en kaliteli boğa spermaları ile suni döllenmeden elde edilen düvelerimiz yüksek süt verimi, doğum kolaylığı ve hastalıklardan ari büyükbaş niteliklerine sahiptir. Ayrıca 2016 yılından itibaren kendi yetiştirdiğimiz erkek danaların kesim yaşına gelmesiyle ciddi miktarda sağlıklı, denetlenebilir kırmızı et üretimine başlanacaktır.

Çiftliğimizde süt üretimine katılan kendi düvelerimiz ile ciddi mesafe kaydeden işletmemiz, önümüzdeki yıllarda daha da büyütülecektir. Çiftliğimiz, çevresinde kendi arazimiz olan 300 dekarla kaba yem üretimi yapmaktadır. Kendi yürür yem makinası, birinci sınıf galerili sağım sistemi, mısır silaj çukurları, kapalı kaba yem deposu tesisleri ve yüksek teknolojili çiftlik ekipmanları ile donatılmıştır.